Welcome to Frances Fuchs Early Childhood Center!
Program Teacher Paraprofessional Room
       

Pre-K Co-Taught         Lil Adams                     Martha Melgar                                          Room 1

                                    Sarah Kaplan                Thelma Menjivar                                        Room 1

 Team Leader              Laura Clements              Karina Ronchi                                            Room 2

                                   Makina Collins               Tonjala Ponds                                            Room 2

                                 

                                   Tricia Chua                    Erika Marquez                                             Room 3

                                   Meaghen Jenks              Vicki Collins                                                Room 3


                                  Colette Willimas             Fridda Brock                                               Room 4

                                  Sheryl Salvar                 Aniva Samal                                                 Room 4

              

                                  Michael Cruz                 Gloria Argueta                                             Room 19

                                  Alma Estavillio               Erica Nabinett                                              Room 19


                                  Jennifer Samsom            Delmy Amaya                                              Room 21

                                  Emma Mateo                 Harold Edmonds                                          Room 21


                                  Margi Sigler                   Francine Boines                                           Room 22

                                  Leni Diaz                       Theresa Sargot                                             Room 22


                                 D. Thoemmes                 Fatima Williams                                            Room 23

                                 Imelda Trimble               Kenya Valle                                                  Room 23


3 Year Old Team


Inclusion                   Suzanne Fosdal              T.Medina/K.Cruz                                          Room 18


                                Mary Burgess                 V. Evans/S. King                                           Room 7


                                Janette Concepcion         S. Heath/F. Martinez                                     Room 17


Speech                     Tracy Melak                   S. Parihar/S.Lukomsky                                  Room 20


 SC with peers          Linda Riley                      Renu Quiah                                                   Temp 4


                                Lainie Wells                    Dana McDonald                                            Temp 9


SC with peers

Team Leader           Essence Payne                Bryna Ambrose                                              Temp 3


SC                          Christina Bonifacio          Vickie Ridd                                                    Temp 2


SC/SPH                  Jennifer Deutsch              Ada Rodriguez                                              Room 11


SC                          Jessica Tedder                Sandy Roberts                                               Temp 11



4 Year Old Team


Autism Int/4s

Co-taught               Sarah Van Brunt             Audrey Tyson                                                 Room 24

                              Miriam Luu                     Jackie Malcolm                                               Room 24


Autism Int/4s

Co-taught

Team Leader         Shannon Schwallenberg    Katie Parker                                                  Room 6

                             Corinne Tull                     Diana Amaya                                                  Room 6


Autism Int/4s

Co-taught               Ethel Vidal                     Kurt Berhmann                                                 Room 5

                              Doreen Brilliantes           Alcina DeSousa                                                Room 5 


Autism Int/4s          Debbie Zimmerman        R.Clemons/D.Pielmeier                                     Temp 1


SPH                      Mary Beth Diehl            Mia Cantu, LaVada Powell, Theresa Nguyen     Room 8      



Autism Team    


Autism 4              Theresa Kang                Tarsala Jones, Ellis Hyman                                Room 15

Autism 4              Christina Schwartz         Deona Strong, Yvonne Persaud                          Room 14

Autism 4               Eric Torregoza              Steve Pielmeier, Adria Brown                             Room 13

Autism 3 Inc/In

Team Leader         Anna Krakowiak         Evin Brown, Dolorian Staunton                         Room 12

Autism 3 Inc/In      Reina Guartico             Mindy Klein, Ingrid Vargas                                 Room 10

Autism 3 Inc/In      Sharon Gabion             Dakota Watt, Tiffany Burfict                               Room 9

Autism 3 In/In        Kelsey Mohler                         New Hire                                                Temp 8


                               




                                                                                                                               




 

Last modified: Label