• Staff



    Dr. Kishawn L. Smith

    Principal

    Principal Smith’s Office

    Felicia Acevedo

    Instructional Lead Teacher

    Suite E

    Rochelle Benito

    ESOL Instructional Lead Teacher

    Suite D

    Katherine Kerdock

    Secretary II

    Main Office

    Arely Martinez

    Secretary I/School Registrar

    Main Office

    Rosalind Scott

    School Nurse

    Health Room

    Victoria Spence

    Pre-Kindergarten

    10

    Ciara Wigfall

    Pre-Kindergarten (Paraprofessional)

    10

    Lakeisha Wallace

    Pre-Kindergarten

    9

    Teresa Jennings

    Pre-Kindergarten (Paraprofessional)

    9

    Jia Duterte

    Kindergarten

    26

    Helena Eurolfan

    Kindergarten

    25

    Aileen Urbiztondo

    Kindergarten

    24

    Alma Arellano

    First

    20

    Kayla Hawkins

    First

    23

    Rebecca Szelc

    First

    22

    Danny Mendoza

    Second

    18

    Taylor Talbert

    Second

    16

    Dara Braddock

    Second

    13

    Christina Allen

    Third

    17

    Joisiebeth Manapul

    Third

    19

    Josephine Holland

    Third

    15

    Markale Wigfall

    Fourth

    8

    Leslie Garcia

    Fourth

    14

    Kimberly Battle

    Fourth

    11

    Timoty McCotter

    Fifth

    3

    Jovan Brown

    Fifth

    5

    Sophie Donpineo

    Fifth

    1

    Maria Arquelita

    Sixth

    6

    Melany Garcia

    Sixth

    4

    Annabella de Guzman

    Sixth

    2

    Quentin Pair

    Paraprofessional

    12

    David Prophet

    Paraprofessional

    12

    Norma Pareja

    Physical Education

    Suite C/Multi-Purpose room

    Rebecca White

    Library/Media

    Media/Library

    Charles Robinson

    Vocal Music

    Media/Library

    (backroom)

    Lloyd Griffith

    Instrumental Music

    Stage

    Pierre Dennis

    Art

    12

    Gil Hughes

    Math Intervention Specialist

    12

    Tanya Gan Lim

    ESOL

    21

    Geraldine Rosos

    ESOL

    Suite F

    Nancy Chua

    ESOL

    21

    Janizah Cruz

    Special Education

    7

    Nicole Kumnjie

    Special Education

    7

    Julia Mae Corbett

    Special Education (Paraprofessional)

    7

    Patricia Duckett

    Special Education (Paraprofessional)

    7

    Karla Reyes

    Parent Engagement Assistant

    Suite A

    Sheenequa Demory

    Professional School Counselor

    Suite C

    Cynthia Cromartie

    Cafeteria Manager

    Cafeteria

    Bertha Brown

    Cafeteria Staff

    Cafeteria

    Robin Hoff

    Cafeteria Staff

    Cafeteria

    Ivy Winslow

    Cafeteria Staff

    Cafeteria

    Samantha Jackson

    Building Supervisor

    Boiler Room

    Osajie Aizojie

    Night Lead

    Boiler Room

    Anthony Robinson

    Night Custodian

    Boiler Room

  • Last NameFirst NameTitlePhone Ext.EmailPositionDepartment